Strona główna | Ogłoszenia parafialne | Galeria | Linki
Zielona GóraOgłoszenia duszpasterskie
                              na III Niedzielę Zwykłą
  

Zielona Góra, 25.01.2015r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Zwykła. Po Mszy św. o godz.: 7:30 spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 2. Ruchy Kościelne organizują w naszym kościele dwudniowe „Jerycho” w dniach 26 i 27 stycznia. Adoracja rozpocznie się o godz.: 10.00 i potrwa do godz.: 17.45. W poniedziałek modlić się będziemy w intencji kapłanów a we wtorek za Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W poniedziałek będą wydawane paczki żywnościowe dla osób, które dostarczyły zaświadczenie z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od godz.: 9:30.
 4. We wtorek przeżywać będziemy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście. Apelujemy o zapalenie w tym dniu o godz.: 18.00 świec. Niech płomień świec w oknach naszych domów stanie się symbolem solidarności ze wszystkimi ofiarami Zagłady.
 5. W niedzielę – 1 lutego – w przeddzień święta Ofiarowania Pańskiego w naszym kościele obchodzić będziemy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej okazji zapraszamy Siostry Zakonne oraz Księży i Braci Zakonnych na Mszę św. do konkatedry na godzinę 12.15 podczas której odnowione zostaną śluby zakonne. Zapraszamy wszystkie wspólnoty apostolskie i modlitewne naszej parafii do wspólnej modlitwy za osoby powołane do życia zakonnego.
 6. W poniedziałek – 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego.
 7. W przyszła niedzielę o godz. 18.00 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 7:30 w salce parafialnej odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie Żywego Różańca a po nim zostanie przeprowadzona przez farmaceutę prelekcja na temat cukrzycy. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa także innych parafian.
 9. Pragniemy zamknąć już listę osób na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 28 lutego do 7 marca 2015 roku. Wylot z Poznania. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, są jeszcze wolne miejsca.
 10. Zbliża się czas rozliczeń podatkowych, dlatego chcemy Was prosić Drodzy Bracia i Siostry o wsparcie naszej Diecezjalnej Caritas przekazując na jej cel swój 1% podatku. Dzięki zeszłorocznemu wsparciu z Waszej strony udało się przeznaczyć ponad 280 tyś. zł. na indywidualną pomoc dzieciom i dorosłym w leczeniu i rehabilitacji a także prawie 90 tyś. zł. na rzeczową i żywnościową pomoc dla najuboższych w naszej Diecezji. Już teraz mówimy szczerze: Bóg Zapłać za wasze wsparcie. Numer KRS który trzeba podać w Picie można znaleźć na plakatach, banerze a także na naszej stronie internetowej. (NR KRS: 0000226818)
 11. Przy wyjściu z Kościoła i w zakrystii jest do nabycia prasa katolicka: „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „L'Osservatore Romano”, „Źródło”, „W Rodzinie”, „Mały gość niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”, „Mały Rycerzyk Niepokalanej”. 
                                               Ks. Włodzimierz Lange

                                                      Proboszcz

Adres parafii

ul. Mickiewicza 14
65 - 063 Zielona Góra
tel. (68)320 24 70
lub 324 89 11
fax: 324 89 12

Terenowe
Biuro Radia Maryja

przy parafii konkatedralnej

tel. (68)324 46 94
wtorek, środa
godz. 14.00 - 17.00
czwartek, piątek
godz. 10.00 - 13.00

Informacje


Spowiedź św.
w czasie każdej Mszy św.

Polecamy


 

Designed by Webowiec

Do góry

Google